Producenci
Elle TENS - aparat łągodzący ból porodowy
Elle TENS - aparat łągodzący ból porodowy

Aparat do elektrostymulacji Elle TENS jest niewielkich rozmiarów, podręcznym urządzeniem zasilanym bateriami, wykorzystującym łagodne impulsy elektryczne do stymulacji włókien nerwowych poprzez skórę. Generowane przez urządzenie sygnały stymulujące nerwy wspomagają organizm w produkcji endorfin - naturalnych środków przeciwbólowych.

Elle TENS wykorzystywane jest często do łagodzenia bólów porodowych. Już od samego początku procesu narodzin aparat może łagodzić trudne doznania, a skuteczność jego działania zależna jest od indywidualnych cech i wrażliwości użytkownika.

Wypożyczenie Elle Tens 2 Body Clock na okres 3 tygodni nie kosztuje wiele i zawiera wszystko, czego potrzebujesz. Dowiedz się więcej o naszej ofercie.

TENS (rozwinięcie skrótu to Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation - przezskórna elektryczna stymulacja nerwów) jest (między innymi) bezpieczną i skuteczną metodą kontroli oraz zwalczania bólu podczas porodu, stosowaną od przeszło 20 lat. Działanie Elle TENS polega na wysyłaniu łagodnych impulsów do tkanek nerwowych poprzez cztery elektrody umieszczane na skórze. Metoda ta korzysta między innymi z efektu bramkowej teorii bólu poprzez delikatną stymulację nerwów czuciowych w celu stłumienia lub zablokowania transmisji sygnału bólowego do mózgu. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by korzystać jednocześnie z innych środków uśmierzania bólu, czy też innych niepożądanych odczuć. Elle TENS zaprogramowano fabrycznie we właściwe tryby pracy, użycie go nawet w tak trudnych chwilach jest łatwe i wygodne. Aparat Elle TENS to optymalny sposób na uśmierzenie bólu.

Elle TENS może również stymulować organizm do wytwarzania endorfin. A czym są endorfiny? Endorfiny (często nazywane naturalnymi opiatami ludzkiego organizmu) są hormonami produkowanymi przez organizm między innymi w celu zwalczania bólu. Wysoki poziom endorfin może sprawić, że po porodzie będziesz czuła się czujna, uważna. Możesz też odczuwać wręcz stan euforii, kiedy pierwszy raz otoczysz swoje dziecko matczyną opieką. Powszechnie uważa się, że we wczesnym okresie poporodowym endorfiny i kolejny hormon – oksytocyna - odgrywają ważną rolę we wzmacnianiu więzi między matką a dzieckiem.

Niezależnie od tego, czy planujesz poród domowy, naturalny poród w szpitalu, poród ze znieczuleniem zewnątrzoponowym, czy nawet planowe cesarskie cięcie, możesz skorzystać z urządzenia TENS. Elle TENS jest doskonałym dodatkiem do każdego rodzaju porodu.

Jednak dobroczynna rola urządzenia nie ogranicza się wyłącznie do samego porodu. Także po porodzie możesz używać Elle TENS do łagodzenia:

 • bólów poporodowych
 • bólów pooperacyjnych po cesarskim cięciu
 • bólów ramion spowodowanych karmieniem piersią
 • bólów menstruacyjnych

Kiedy warto wypożyczyć urządzenie TENS?

Elektrostymulator Elle TENS wypożyczamy na okres 3 tygodni. Sugerujemy, by przyszła mama zaczęła korzystać z urządzenia już przed porodem. Umożliwi to jej poznanie samego aparatu, jak i reakcji własnego organizmu na elektrostymulacje i jej dobroczynne efekty. Daje to czas na zabawę z urządzeniem przed porodem, abyś wiedziała, jakie to uczucie i jak działa. Ważne jest, by NIE UŻYWAĆ urządzenia TENS przed 37. tygodniem ciąży, chyba że będzie się to odbywać pod nadzorem lekarza. Powodem powzięcia koniecznych środków ostrożności jest fakt, że elektrody umieszczone są na wrażliwych rejonach pleców, których stymulacja może wywołać przedwcześnie akcję porodową.

Ile kosztuje wypożyczenie Elle TENS i co obejmuje nasza oferta?

Cena wypożyczenia urządzenia dostępna jest tutaj. Aparat Elle TENS wyposażony jest w całkowicie nowe, nieużywane elektrody. W cenie wypożyczenia znajduje się całe wyposażenie urządzenia. Wszystko, czego potrzebujesz:

 • cztery elektrody żelowe o wymiarach 10x5cm,
 • właściwy i zapasowy zestaw przewodów,
 • instrukcja obsł,
 • wyposażenie dodatkowe: pokrowiec, smycz i obrotowy zaczep do paska.

Czy warto wypożyczyć Elle TENS na czas porodu?

Producent Elle TENS w ofercie posiada tylko najwyższej jakości produkty znane z nienagannego działania, doskonałego wzornictwa, bezpieczeństwa i łatwości użycia. Elle TENS może pomóc Ci zachować kontrolę, zachować czujność i znacznie zmniejszyć ilość przyjmowanych leków. Co najważniejsze, nie ma żadnych znanych skutków ubocznych dla Ciebie i Twojego dziecka.

Jakie zalety ma korzystanie z Elle TENS w czasie porodu?

 1. blokowanie sygnałów bólowych,
 2. skuteczne masowanie i rozluźnianie mięśni pleców,
 3. stymulowanie wydzielania endorfin naturalnie łagodzących ból,
 4. skrócenie wszystkich faz porodu,
 5. mniejszy w pływ akcji porodowej na samopoczucie dziecka,
 6. brak negatywnych skutków stosowania środków przeciwbólowych i ich wpływu na organizm mamy i dziecka.

Czy mogę używać Elle TENS w szpitalu?

Oczywiście tak! Urządzenie Elle TENS można nosić i używać także w szpitalu, jednak z pewnymi wyjątkami, o których z pewnością zostaniesz poinformowana. Nawet jeśli planujesz znieczulenie zewnątrzoponowe, urządzenie TENS może pomóc Ci się zrelaksować i opanować ból we wcześniejszych fazach porodu, zanim jeszcze będziesz gotowa do przyjęcia do szpitala, a także później, podczas oczekiwania na anestezjologa.

Czy mogę używać TENS, jeśli planuję poród w wodzie?

Tak, ale oczywiście nie wtedy, gdy przebywasz w wodzie. Większość położnych sugeruje, aby przed wejściem do wanny porodowej poczekać, aż pojawi się około 4-5 cm rozwarcia. Elle TENS może pomóc Ci pozostać zrelaksowaną i opanowaną, zanim wejdziesz do wanny.

Czy mogę używać innego, zwykłego urządzenia TENS?

Owszem, ale skuteczność zwykłego aparatu TENS w porównaniu do wyspecjalizowanej konstrukcji Elle, będzie zwyczajnie dużo niższa. Elektrostymulatory Elle TENS po prostu zaprojektowano specjalnie do porodu. Używają one większych elektrod niż zwykłe aparaty TENS i posiadają przycisk aktywujący specjalny tryb działania, niezwykle istotny w łagodzeniu bólu podczas skurczów.

Czy aparaty porodowe Elle TENS są bezpieczne?

TENS jest dobrą opcją do wypróbowania podczas porodu, ponieważ jest łatwy i bezpieczny w użyciu i może być stosowany w dowolnym momencie w jego trakcie. TENS nie ma żadnych skutków ubocznych i może być stosowany w połączeniu z innymi formami uśmierzania bólu.

Ale UWAGA! Nie używaj żadnego urządzenia TENS przed 37. tygodniem ciąży, chyba że pod nadzorem lekarza, ponieważ elektrody aparatu umieszczone są na wrażliwych punktach na plecach, które w przypadku stymulacji mogą przedwcześnie wywołać poród. Jeśli cierpisz na epilepsję lub masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem specjalistą. Także jeśli używasz stymulatora, nie powinnaś stosować urządzenia TENS.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl