Producenci
6 korzyści płynących ze stosowania elektrostymulacji TENS
6 korzyści płynących ze stosowania elektrostymulacji TENS

Urządzenia do elektrostymulacji TENS podobne są do tych wykorzystywanych w terapii EMS, jednak charakter ich pracy różni się znacznie od siebie. Elektrostymulatory TENS służą do przezskórnej stymulacji nerwów i są metodą leczenia przewlekłych dolegliwości bólowych. Mogą być stosowane również w ostrym stanie choroby, gdyż ułożenie elektrod nie jest wymagane bezpośrednio w miejscu dolegliwości bólowych.

Dawniej, ze względu na wysoką cenę, urządzenia TENS użytkowano wyłącznie w instytutach medycznych lub zakładach fizjoterapii. Teraz jednak można je niedrogo nabyć lub wypożyczyć i używać w domowym zaciszu.

Znaczenie elektrostymulacji TENS w uśmierzaniu bólu.

Dla urządzeń TENS istnieje wiele prozdrowotnych zastosowań, jednak ich działanie musi skupiać się na stymulacji jednego regionu ciała naraz. Ten sposób gwarantuje uzyskanie najlepszych rezultatów. Od bólu pleców po uśmierzanie bólów porodowych urządzenia TENS pozwalają uzyskać ulgę w sposób naturalny. Impulsy generowane przez aparat rozpraszają sygnały bólowe i stymulują uwalnianie endorfin, które w naturalny sposób uśmierzają ból, co ważne, bez żadnych skutków ubocznych.

6 korzyści ze stosowania urządzenia TENS

  1. Urządzenie przenośne i łatwe w użyciu. Elektrostymulatory TENS są zaawansowanymi narzędziami, które doskonale sprawdzają się w użytku domowym. Dla prawidłowego działania potrzeba jedynie umiejscowienia żelowych padów we właściwym miejscu i uruchomienia wybranego programu. Nowoczesne urządzenia TENS są łatwe w konfiguracji i przyjazne dla użytkownika. Małe rozmiary i waga ułatwiają transport czyniąc z nich sprzęt idealnie mobilny, przenośny. Z powodzeniem zmieszczą się w plecaku lub torebce czy też w podręcznej szufladzie.
  2. Niedrogie rozwiązanie uśmierzające ból. Zwykle urządzenia, których działanie wpływa na poprawę stanu zdrowia i jakości życia są dość drogie. Kosztowne i w zakupie, i w użytkowaniu. Urządzenie TENS jest tanie w zakupie i skuteczniejsze, niż inne urządzenia. Jego koszty eksploatacji są niewielkie. Aparat TENS można w końcu także zdobyć korzystając z licznych wypożyczalni stymulatorów.
  3. Terapia nieinwazyjna - elektrostymulacja TENS jest nieinwazyjną techniką zapobiegania i leczenia bólu. Stymulacja elektryczna nie narusza integralności żadnej części ciała, nie działa destrukcyjnie na tkanki i po prostu nie powoduje żadnych szkód.
  4. Lepszy, zdrowszy sen. Zmniejszenie lub całkowita eliminacja bólu może pomóc organizmowi zrelaksować się i w pełni zregenerować w czasie nocnego spoczynku. Polepszanie jakości snu, to jedno z wielu zastosowań urządzeń TENS.
  5. Redukcja stanów zapalnych. Stan zapalny może powodować nieznośny dyskomfort i ból. Dzięki odpowiedniej stymulacji elektrostymulator TENS może pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego rozwijającego się głęboko we włóknach mięśniowych. TENS może również pomóc w łagodzeniu bólu spowodowanego uciskiem nerwu, rwą kulszową, czy też bólem pleców.
  6. Ulga bez przeciwbólowych leków. Ludzie przyjmują ogromne ilości przeciwbólowych substancji, często ich nadużywając. Takie zachowania zawsze bardzo negatywnie odbijają się na zdrowiu. Ale ból przecież trzeba jakoś powstrzymać. I tu na scenie pojawia się z urządzenie TENS, dzięki któremu można osiągnąć ulgę w bólu w sposób naturalny, bez szkodliwych efektów ubocznych. Ukończone w roku 2014 badania ujawniły, że TENS może skutecznie leczyć zarówno ból przewlekły, jak i ostry.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl